۸ نکته مهم و جذاب برای خرید عمده لباس زیر زنانه

۸ نکته مهم و جذاب برای خرید عمده لباس زیر زنانه

همانطور که مطلعید مراقبت از لباس زیر در سلامت بانوان نقش مهمی را ایفا می‌کند، اما شاید هنوز خیلی از ما درباره آن چندان که باید نمی‌دانیم. مثلا، آیا می‌دانستید بعضی پارچه‌ها از بعضی دیگر به روزتر هستند یا لباس‌های زیر تاریخ مصرف دارند؟ این موضوعات که شاید خیلی هم درمورد آنها صحبت نشود نقشی مهم در سلامتی دارند و حتی می‌توانند بر حالات روحی شما نیز تأثیر بگذارند. در این مقاله نکاتی را که هر خانمی باید در مورد لباس زیر زنانه بداند به اشتراک می‌گذاریم. پس با روناک پوش توس همراه باشید تا این مطالب رو ببینیم و بخوانیم.

1- روزانه بیشتر از یکبار لباس زیر خود را عوض کنید

بعضی از پزشکان معتقدند اگر خیلی عرق نکرده باشید، شاید بتوانید یک لباس زیر را دو روز پشت سر ‌هم بپوشید. اما دکتر کلی-جونز توصیه می‌کند، اگر به دلیل تجمع رطوبت و ترشحات احساس ناراحتی می‌کنید، شاید نیاز باشد بیشتر از یک بار در روز لباس زیرتان را عوض کنید.او می‌گوید: «ترشحات خیلی از بیماران من را اذیت می‌کند و باعث می‌شود همیشه از پدهای روزانه استفاده کنند. به نظر من، این راه‌حل سالم نیست، زیرا این پدها باعث ایجاد حساسیت پوستی و خارش پوست می‌شوند. لباس زیر نخی این مشکل را حل می‌کند و می‌توانید آن را روزی بیشتر از یک بار عوض کنید».

2- لباس زیر زنانه با جنس الیاف طبیعی و نخی را انتخاب کنید

شاید قبلا شنیده باشید اما ارزشش را دارد که آن را تکرار کنیم: با وجود انواع لباس زیر فانتزی و معمولی، نخ بهترین جنس برای آنها است. به‌گفته دکتر آلیس کِلی-جونز، این قسمت از بدن زنان بسیار حساس است و باید به ‌خوبی از آن مراقبت کرد. ساده‌ترین و نرم‌ترین جنس برای پوست شما، که هم جذب‌کننده خوبی است و هم هوا را به ‌خوبی از خود عبور می‌دهد، نخ است. دکتر کلی-جونز می‌گوید: «به این دلیل که نخ قدرت جذب‌کنندگی مناسبی دارد، با جذب رطوبت، به سلامتی شما کمک می‌کند».لباس زیر با الیاف مصنوعی مانند نایلون و اسپندکس به اندام‌ شما اجازه تنفس نمی‌دهند. در عوض، با نگه‌داشتن گرما و رطوبت محیط را مستعد عفونت می‌کنند.

3- شب‌ها بدون لباس زیر بخوابید تا رطوبت از بین برود

درمورد نپوشیدن لباس زیر در شب اختلاف ‌نظر وجود دارد. برای افرادی که از اندامی سالم برخوردارند هر دو حالت خوب است. اما برای افرادی که دچار عفونت هستند، بدون لباس زیر ‌خوابیدن می‌تواند بسیار مفید باشد.

اگر بدون لباس زیر بخوابید و اندام خود را در معرض هوا قرار دهید، از تجمع رطوبت و ایجاد محیطی مناسب برای باکتری‌ها جلوگیری کرده‌اید. دکتر کلی-جونز می‌گوید: «من اعتقاد دارم که اندام تناسلی شما نیز مانند دیگر اندام‌های بدن‌تان باید در معرض هوا قرار بگیرد». اگر دوست ندارید شب‌ها بدون لباس زیر بخوابید، توصیه دکتر کلی-جونز این است که پیژامه گشاد یا دامن بپوشید. البته، باید به یاد داشته باشید که، اگر به جای لباس زیر از هر لباس دیگری مثل پیژامه گشاد یا دامن استفاده می‌کنید، آنها را نیز باید هر روز بشویید.

4- لباس‌ زیرهایی که پوشش جاذب دارند برای ورزش بهترین گزینه هستند

پوشیدن یا نپوشیدن لباس زیر در هنگام ورزش یک ترجیح شخصی است. اگر شلوارک‌هایی می‌پوشید که لایه جاذب در خود دارند، نیازی نیست لباس زیر بپوشید.

پوشیدن لایه‌ای بین بدن‌تان و الیاف هم احساس راحتی بیشتری ایجاد می‌کند و هم در جذب عرق گزینه سالم‌تری است. معمولا این لایه می‌تواند از جنس پلی‌استر پیشرفته صاف و سبک باشد.

اما دکتر کلی-جونز پیشنهاد می‌دهد اگر می‌خواهید لباس زیر بپوشید، حتما باید کاملا اندازه باشد و ساییدگی و حساسیت ایجاد نکند.

5- لباس زیرتان را با صابون ضدحساسیت بشویید

از لباس‌های زیر‌تان باید بیشتر از لباس‌های معمولی مراقبت کنید، زیرا‌ آن‌ها با حساس‌ترین نقطه از پوست بدن شما به مدت طولانی تماس دارند. دکتر کلی-جونز توصیه می‌کند از صابون‌های ضدحساسیت برای شست‌و‌شوی آن‌ها استفاده کنید، زیرا «تماس هر چیز صابون مانند یا هر‌ نوع ماده شیمیایی با اندام شما باعث ایجاد التهاب، خارش یا واکنش‌های حساسیت‌زا می‌شود.»

6- هر شش ماه لباس‌ زیرتان را دور بیندازید

شاید به نظر برسد نیازی به انجام این کار نباشد، آن هم با این همه دقت و مراقبت در شست‌و‌شوی مرتب آنها، اما بنا‌ بر گفته مؤسسه مراقبت‌های خانه داری (Good Housekeeping Instituteممکن است حتی در لباس‌های زیر‌ تمیز تا ۱۰هزار باکتری زنده وجود داشته باشد.

وجود این‌همه باکتری به این دلیل است که در آب ماشین لباس‌شویی باکتری وجود دارد. حدود ۱میلیون باکتری فقط در ۲ قاشق غذاخوری آب ماشین لباس‌شویی وجود دارد و حدود ۸۳ درصد از لباس‌‌های زیر‌ تمیز تا ۱۰هزار باکتری دارند!

احتمال دارد لباس زیر شما علاوه بر باکتری حاوی مدفوع نیز باشد. بنابر گفته دکتر گِربا «به‌طور متوسط در هر لباس زیر یک دهم گرم مدفوع وجود دارد.»

دورانداختن هر شش ماه لباس زیر به محیط‌زیست آسیب می‌رساند و اگر مشکلات باکتریایی ندارید بهتر است این کار را انجام ندهید. اما بنا بر توصیه متخصصان، اگر به واژینور باکتریال یا دیگر بیماری‌های عفونی مبتلا هستید، بهتر است هر شش ماه لباس زیر نو بخرید.

7- لباس‌ زیر بنددار آن ‌قدرها هم برای سلامتی بد نیست

همیشه این‌طور تصور می‌شده است که لباس‌ زیر بنددار برای سلامت واژن و دستگاه تناسلی خانم‌ها مضر هستند. ولی پژوهش‌ها شواهدی نیافته‌اند که آنها را مسبب عفونت‌ها‌ی ناحیه تناسلی(عفونت واژن) یا عفونت مثانه و باکتری‌های قارچی، سه نوع از رایج‌ترین مشکلات زنانه، بداند.

  • در سال ۲۰۰۵ پژوهشی درمورد لباس‌ زیر بنددار انجام شد. نتیجه پژوهش آن بود که مدل لباس زیر هیچ تغییری در ریززیستگاه پوستی اندام زنانه ایجاد نکرده است. لباس زیر هیچ تأثیری در pH محیط یا ریزفلورای هوازی نداشت.
  • مطالعه دیگری که به تازگی انجام شده است هیچ ارتباطی بین استفاده از لباس‌ زیر بنددار و عفونت ادراری، واژینور باکتریال یا عفونت قارچی پیدا نکرد.

در عوض، این پژوهش‌ها نشان دادند که علت بروز این بیماری‌ها رفتارهای جنسی و عدم رعایت بهداشت هستند. از شست‌و‌شو با فشار زیاد آب اجتناب کنید. پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد نشان داد که این کار واژینور باکتریال را افزایش می‌دهد. یافته‌های این پژوهش نشان دادند که واژینور باکتریال هیچ ارتباطی با جنس لباس زیر، پدهای روزانه یا تامپون ندارد.

پس نگران پوشیدن لباس‌های زیر بنددار نباشید.

8- مدل لباس زیر بر روحیه شما تأثیر می‌گذارد

با اینکه لباس زیر در معرض دید نیست اما نقش مهمی در حالات روحی شما ایفا می‌کند. در نظرسنجی ملی ایالات متحده که توسط شاپ‌اسمارت(ShopSmartانجام گرفت، ۲۵ درصد از زنان معترف بودند که لباس‌های زیر «غیرجذاب» یا غیراندازه بر حالات روحی آنها تأثیرگذارند.

همچنین، یافته‌های این نظرسنجی نشان داد که تقریبا نیمی از زنانی که از آنها نظرسنجی شده بود (۴۷ درصد) با پوشیدن لباس‌های زیر زیبا و خاص احساس اعتماد‌ به نفس بیشتری می‌کردند.

قدرت لباس زیرتان را دست‌کم نگیرید. تصور نکنید چون کسی آن را نمی‌بیند نیازی به زیبا بودن ندارد. اگر حس می‌کنید روحیه خوبی ندارید، زیباترین لباس زیرتان را بپوشید و از لباس زیر فانتزی استفاده کنید.